Pszenica ozima

W naszym sklepie posiadamy bogatą ofertę materiału siewnego, ale także nawozów dolistnych, które pomagają skutecznie dbać o uprawę. W tej kategorii dostępne są nasiona pszenicy ozimej, charakteryzującej się dużą odpornością na warunki atmosferyczne. Posiadamy materiał siewny w opakowaniach o różnej pojemności, dlatego można zakupić go w zależności od potrzeb i wielkości terenu, jaki należy wysiać. Zapraszamy do zapoznania się z asortymentem oraz składania zamówień w naszym sklepie.

Pszenica ozima - czym się charakteryzuje?

Pszenica ozima to jedna z najważniejszych roślin uprawianych w Polsce. Ten gatunek ma dużą tolerancję względem gleby, na której jest uprawiany. Z powodzeniem może być obsadzony również na ziemiach słabszych, które nie zapewniają aż tak dobrego wzrostu. W tej sytuacji niezbędne jednak będzie nawożenie pszenicy. Roślina najlepiej radzi sobie w glebie o pH 5,5-7,5. Gdy odczyn jest niższy, wskazane jest przeprowadzenie wapnowania gruntu. Na jesień najlepiej zdecydować się na nawożenie fosforem, co najmniej 6 tygodni przed obsadzeniem. Można zdecydować się również na wzbogacenie gleby dolomitem, bogatym w magnez niezbędny do wzrostu roślin. Pszenicę ozimą najlepiej wysiewać pod koniec września, jednak dokładny termin zależny jest od regionu Polski. Pszenica ozima to dość łatwa w uprawie roślina. Gatunek jest odporny na trudne warunki atmosferyczne i niską temperaturę. Nie ulega również częstym chorobom, co sprawia, że rolnicy cieszą się dużymi zbiorami, a także sporym zyskiem. W pszenicę ozimą dobrze jest zainwestować, jeżeli posiadane ziemie nie należą do najlepszych. To dobra alternatywa, jeżeli chcesz się zdecydować na uprawę roślin.
Sprawdź ofertę

Pszenica ozima - cena

W naszym sklepie posiadamy szeroką ofertę nasion pszenicy ozimej. Posiadamy produkty pochodzące od różnych producentów, dzięki czemu jesteśmy pewni, że każdy rolnik odnajdzie dla siebie optymalne rozwiązanie. W ofercie widnieją opakowania o różnej objętości - 25, 30 lub 50 kg. Dzięki temu można wybrać ilość, która odpowiada najbardziej zapotrzebowaniu. Dokładamy wszelkich starań, aby dostępne u nas nasiona charakteryzowały się zdrowiem i wysokim potencjałem plonowania. Wszystkie produkty pochodzą od znanych oraz cenionych producentów, którzy od lat cieszą się zaufaniem wśród klientów. Można mieć więc pewność, że kupuje się dobrej jakości materiał siewny. Każdy produkt został dokładnie opisany, aby klienci mieli możliwość łatwego odnalezienia informacji na temat odmiany gatunkowej, terminu wysiewu, a także zaleceń dotyczących nawożenia. Cena pszenicy ozimej jest bardzo atrakcyjna. Klienci chwalą szeroką ofertę widniejącą w naszym sklepie, a także konkurencyjne ceny. Produkt często otrzymać można również w promocyjnej cenie - właśnie dlatego polecamy śledzić na bieżąco stronę internetową. W razie pytań lub watpliwości, zachęcamy do kontaktu z naszym biurem obsługi klienta - pracownicy udzielą wszystkich niezbędnych wskazówek w trakcie procesu zakupowego.